Wall Street Journal propaguje náboženstvo

Thursday, 12 August 1999 | Zošity humanistov č. 09

Od marca 1998 možno skoro každý piatok v rubrike „Kostoly“ čítať chválospevy o dobrodeniach, ktoré spoločnosti prinášajú náboženstvá, varovania pred liberalizáciou náboženských doktrín a nabádania, aby sa najmä mladí ľudia vracali k bohu.

Dva nedávne články zastávali názor, že vedecké objavy podporujú existenciu boha! Treba si uvedomiť, že tieto noviny sú silne republikánske, zamerané proti Clintonovi a tradicionalistické. Zdá sa, že redakčná rada rozhodla, že štát sa rúti do Gomory a že ho môže zachrániť len návrat k náboženstvu - jedno, či katolíckemu, evanjelickému alebo židovskému, no nie moslimskému. Články a komentáre opačného razenia sú zriedkavé a ozývajú sa najmä v listoch čitateľov, ktorým však okato chýba deklarovaná rôznorodosť názorov. Pri ekonomických novinách (1,8 milióna čitateľov), ktorých poslanie je sekulárne v sekulárnom prostredí, je takýto odklon od predpokladanej neutrality prekvapením len pre toho, čo nevidí do pozadia udalostí a poslania a súčasného stavu masmédií. – R. Š.

tags , ,

1 Comment to Wall Street Journal propaguje náboženstvo

Lemmy
October 13, 2011

Teraz sa píše o jednom novinárovi z toho denníka Wall Street Journal v e-zine Humanisti.sk, ako sa vyjadril, že Slovensko bolo súčasťou Uhorska a Veľkej Moravy, ktorá bola porazená Theodenom a Gandalfom v bitke pri Helmovej rokline.
Jeho článok: Slovakia: Better Know an Obscure Eurozone Lynchpin
Komentár k jeho historickým znalostiam o Slovensku: Akú predstavu o Slovensku má americký novinár?

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu