Divotvorní liečitelia v Taliansku

Thursday, 8 February 2001 | Zošity humanistov č. 23

Rímsky parlament chystá zákon proti škodlivým dôsledkom boomujúceho (kvitnúceho) okultizmu. Bezprostrednou príčinou je smrť jedného Sicílčana, ktorý umrel po vypití „zázračného nápoja“. Takýmto čarodejstvám sa najnovšie robí veľká reklama aj v talianskej televízii; poslednou novinkou je nápoj proti AIDS (cena ročnej liečby asi 30.000 DM).

V súčasnosti prebieha trestné pokračovanie pre podvod proti 3000 mágom. Mágovia, divotvorní liečitelia a veštkyne sú tradične výhercami na rozsiahlej scéne okultizmu a ezoteriky v Taliansku, ktorá sa v posledných rokoch ešte rozrastá. Odhaduje sa, že 40 tisíc remeselných okultistov má ročný obrat štyri miliardy DM. Ich služby využíva ročne asi osem miliónov Talianov, a to niekedy aj viackrát do roka.

Pre súčasnú hospodársku situáciu je charakteristické, že najnovšie sa klienti nezaujímajú len o pohľad do budúcnosti ako taký, resp. o vývoj svojich spoločenských a osobitne ľúbostných vzťahov, ale čím ďalej tým viac aj o problematiku svojej nezamestnanosti. Ak na to majú, nebude asi ich finančná situácia taká zlá.

Prameň: -jb-; dpa. 11. 10. 2000; Skeptiker, 13/4, s. 207, 2000.

tags , ,

Zatiaľ bez komentárov.

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu