Križiacke ťaženie proti rovnakopohlavným partnerstvám

Sunday, 10 November 2002 | Zošity humanistov č. 34

Zväz humanistov

Hrozením výpoveďou tým zamestnancom katolíckych zariadení, ktorí uzatvárajú do matriky zapísané rovnakopohlavné partnerstvá, sa katolícka cirkev v Nemecku naďalej pokúša diskriminovať páry homosexuálov a lesbičiek.

Vyhlásenia zástupcov katolíckej cirkvi v tomto smere treba považovať za protizákonný zákaz zamestnávania rovnakopohlavných párov, ktoré sa verejne priznávajú k svojej láske. Hoci Spolkový ústavný súd len nedávno potvrdil zákon o životnom partnerstve, katolícka cirkev neústupne pokračuje na svojej ceste a zatláča homosexuálnych mužov a lesbické ženy na okraj spoločnosti.

Nemecký humanistický zväz žiada katolícku cirkev, aby bezodkladne uznala zákon o rovnakopohlavných partnerstvách a skončila svoje križiacke ťaženie proti nemu. Cirkevné zariadenia (školy, nemocnice, banky) nie sú bezprávny priestor.

Mnohé cirkevné zariadenia dostávajú z verejných rozpočtov miliardové príspevky. Napriek tomu štát pripúšťa, že sa cirkevným zamestnancom obmedzujú ich ústavou zaručené práva. Finančné príspevky pre cirkvi treba urobiť odvislými od toho, nakoľko sa podrobia zákonným predpisom všeobecného finančného práva.

Toľko hovorí Vyhlásenie Nemeckého humanistického zväzu z 13. 08. 2002

Prameň:  Diesseits, č. 60, 16/3, s. 14, 2002.

tags , ,

Zatiaľ bez komentárov.

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu