Internet

Saturday, 17 December 2005 | Zošity humanistov č. 52

Na strane www.celebatheists.com nájdete komentovaný aktuálny zoznam ľudí z politiky, šoubiznisu aj literatúry, ktorí sa priznávajú k ateizmu.

Pre čitateľov našej tlače nebude prekvapením, že je tam Taslima Nasrinová, Salman Rushdie, Horst Groschopp. Kto sa neodťahuje od klebiet filmového sveta, žasne nad davom slávnych adeptov. Sú tam mená ako Woody Allen, Marlon Brando, Angelina Jolie, Jodie Foster, Bill Gates, Katharine Hepburn alebo Jack Nicolson. Klik a máte informáciu o ich živote, diele a svetonázore (po anglicky).  -  Kto má blízko k hudbe, nájde veľa na strane www.atheistallianz.org/aaw, kde ateisti a agnostici z Wisconsinu informujú o ateistických hudobníkoch a komponistoch všetkých možných smerov. Podľa chuti si môžete vybrať Georgea Bizeta alebo bratov Liamových, Noela Gallaghera alebo skupinu Oasis. Veľmi užitočná je ponuka poptextov, ktoré sa obsahom dajú zaradiť do voľnomyšlienkarského spektra. Možno si ich vytlačiť v pôvodnej verzii.

tags , ,

Zatiaľ bez komentárov.

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu