Radšej zamestnám pedofila ako hrdinu

Tuesday, 30 March 2010 | Zošity humanistov č. 82

Daily Mail Reporter

Šéf jednej britskej firmy, 60-ročný Karl Winn z Tauntonu v Sussexe sa vyslovil, že radšej zamestná bývalých obchodníkov s drogami alebo pedofilov, ako bývalých vojakov a vojačky z Afganistanu alebo Iraku. Urobil to v písomnej odpovedi jednej náborovej kancelárii, ktorá hľadala miesta pre tých, čo sa vracajú z vojnového nasadenia.

Jeho firma so softvérmi pre počítače zamestnáva 16 ľudí. Odpísal:

„Osobne by som radšej zamestnal bývalého obchodníka s drogami, väzňa alebo dokonca pedofila, ako takého, čo bol na výplatnej listine Britskej vlády.

Každý, ktorého platila vojenská správa, svojím mlčaním a spoluprácou schvaľoval ilegálne a nemorálne akcie, za čo ešte prijímal každý mesiac skrvavenú výplatnú obálku – taký u nás ako budúci zamestnanec neprichádza do úvahy.

Pre rodiny ich obetí platí skutočnosť, že sa nikdy nedovolajú spravodlivosti a strata syna, manžela, dieťaťa alebo iného príbuzného, sa nikdy neuzavrie. Padli ako obete britského vojenského personálu, pre ktorý platí, že ‚robí svoju prácu‘. Prosím škrtnite ma vo svojom adresári. S pozdravom Karl.“

Hoci spočiatku autorstvo listu zvaľoval na rozhnevaného bývalého zamestnanca, že sa mu vlámal do jeho mailov, neskoršie p. Winn priznal novinám The Sun, že on to písal – a stojí si za tým. Priznal, že „trochu prehnal“, ale dodal: „Vôbec neľutujem, že som to povedal. Aj keď ma to stojí peniaze,“ vyznal sa, „poviem, čo si myslím.“

„Ak máte do činenia s pedofilom, dostane sa tento pred súd a za to, čo urobil, bude súdený. Preto som volil tento prípad.“

Komentár manažéra náborovej kancelárie Grahama Browna znel, že ho postoj p. Winna omráčil a nevie ho pochopiť. Mailoval mu: „Pochybujem, že Základňa kráľovského loďstva v Tauntone bude súhlasiť s Vaším názorom.“

Sam McEwan, zamestnanec náborovej kancelárie pre vyslúžilcov, zhrnul názory viacerých kolegov. „Tento mail veľmi rozhneval mnohých čitateľov. Naši vojaci a vojačky naďalej prichádzajú o životy, aby sme my mohli voľne prejavovať svoje názory.“

Winn neskôr vydal vyhlásenie, kde sa pokúsil vysvetliť svoj názor:

„Bývalí pedofili a drogovo závislí, ktorí boli obžalovaní, súdení a zaplatili za svoje zlé činy, si zaslúžia šancu pokračovať v normálnom živote. Podľa môjho názoru sa však vojaci, o ktorých je reč, dopustili vrážd a prešlo im to; šancu si nezaslúžia.

Od severného Írska po Afganistan a Irak je skutočnosť taká, že tí, čo sa dopustili hrozných vecí, si žijú v pokoji ďalej, bezpeční vo vedomí, že politika britskej vlády ich vždy bude chrániť pred trestným pokračovaním.

Preto budem ďalej odmietať zamestnať bývalých vojakov. Viem, že to postihne nevinných aj vinných.“

Prameň: Daily Mail reporter, ‘I’d rather employ a paedophile than a hero’: Company boss compares British troops to child molesters in rant at job agency, Mail on line, 16. marca 2010.

Preložil Rastislav Škoda

tags , ,

2 Comments to Radšej zamestnám pedofila ako hrdinu

T_U_T
March 30, 2010

Kolki vojaci sa naozaj dopustili vojnovych zlocinov ? Alebo sa tu uplatnuje kolektivna vina ?

Peter Gasper
April 1, 2010

Tu sa na opačnej strane vynára otázka koľko ich obetí bolo naozaj teroristov či inak nebezpečných, a koľko bolo len nevinnou obeťou?

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu