Keď nehryzie svedomie, hryzú zuby

Monday, 2 February 2009 | Zošity humanistov č. 75

z internetu

V tretej inštancii oslobodil Krajský súd vo Frankfurte 47-ročného kňaza spod obžaloby ťažkého ublíženia na tele: vraj zahryzol jednému homosexuálnemu prostitútovi do penisa a tým ho ťažko poranil.

Duchovný sa pred súdom bránil nevyhnutnosťou sebaobrany. Vypovedal, že chlapa spoznal v jednom bare, ten mu ukradol mobilný telefón a ušiel. Počkal však na duchovného na tmavej ulici a tam ho nútil, aby vzal do úst jeho penis, do ktorého mu duchovný od hnusu silne zahryzol. V prvom procese stanovil Zemský súd, že pri tomto sexuálnom útoku išlo o „protiprávny útok”, ktorý zahryznutie oprávňuje. Odsúdený prostitút sa odvolal.

V druhom procese pred Obvodným súdom bol kňaz odsúdený na šesť mesiacov väzenia podmienečne, pretože sa vraj nedalo presne zistiť, či k ťažkému uhryznutiu došlo zavinene. Odvolal sa nielen kňaz, dožadujúci sa oslobodenia, ale aj štátny zástupca, navrhujúci trest osemnásť mesiacov väzenia bezpodmienečne.

tags ,

Zatiaľ bez komentárov.

Pridaj komentár

Rubriky

Hľadaj

O Zošitoch humanistov

Všetky preklady sú dielom Rastislava Škodu, ak nie je poznamenané inakšie.

Radi uverejníme originálny článok slovenského autora alebo preklad zaujímavého článku z oblasti humanizmu a preľudnenia.

Staršie čísla Zošitov humanistov, ako aj knihy bývalého vydavateľstva Rastislav Škoda, si možno zakúpiť na stránke humanistického kníhkupectva Váš antikvariát.
Adresa:
Vladislav Marušic – ALTERNATÍVA
Za hradbami 18
902 01 Pezinok
Telefónne číslo: 0903 266 221
E-mail: info@vasantikvariat.sk

Vydáva:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
Telefónne číslo: 0940 346 296
E-mail: rastskoda2@gmail.com

Technická spolupráca: Ján Parada

Archív podľa dátumu